İşte Birlik 9 Ülke 9 Şehir 1 Festival

TÜRK DÜNYASINDA HEYECAN BAŞLIYOR 2019 YIL BELGESELİ SEÇİYOR

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Müracaatları Başladı Öğrenci ve Profesyonel Kategoride Yapılacak Yarışmalara www.türkbelgesel.com Sitesindeki Müracaat Formu Doldurularak Yapılmaktadır.
     TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER FEDERASYONU OLARAK DÜNYANIN EN ESKİ VE YAYGIN BİRİKİMLERİNDEN  OLAN TÜRK KÜLTÜRÜ, BİNLERCE YILLIK KÖKLÜ VE SEÇKİN BİR MİRASI TEMSİL ETMEKTEDİR. BU KÖKLÜ VE SEÇKİN MİRASIN GEREK GELİŞİM SÜRECİNİ, GEREK TAŞIDIĞI MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK VE YAŞATMAK ÖNEMLİ BİR GÖREV SORUMLULUĞUNU OMUZLARIMIZA YÜKLEMEKTEDİR.  ÇÜNKÜ TÜRK MEDENİYETİNİN ANLATILMASI VE GENÇ NESİLLER TARAFINDAN ANLAŞILMASI, GELECEKTE ŞEKİLLENECEK OLAN KÜLTÜR ÇEVREMİZ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR. BU MAKSATLA TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ DÜZENLİYORUZ.

TÜRKİYE, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, AZERBAYCAN, ÖZBEKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ,,MACARİSTAN VE MAKEDONYA BAŞTA OLMAK ÜZERE; ÖZERK TÜRK CUMHURİYETLERİ, TATARİSTAN, ÇUVAŞİSTAN, BAŞKORDOSTAN,TUVA,GAGAVUZYA,DAGISTAN İLE AKRABA TOPLULUKLARI KATILIYOR.

        TÜRK DÜNYASI 4. BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE BELGESEL FİLM YARIŞMASI SON MÜRACAT TARİHİ 20 AGUSTOS 2019’DA. GALA VE ÖDÜL TÖRENİ TÜRKİYE- İSTANBUL DA; DERECEYE GİREN FİLMLERİN GÖSTERİMLERİ  9 ÜLKEDE   GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

         PROJE ORTAKLARIMIZ   TÜRKİYEDEN      İSTANBUL ,  NİGDE ÖMER HALİSDEMİR,ANADOLU,AMASYA ÜNİVERSİTELERİ; AZERBAYCANDAN  BAKÜ DEVLET,İNCE SAAT VE MEDENİYET,KAZAKİSTANDAN  EL FARABİ ,KIRGIZİSTAN  TÜRKİYE MANAS, ÖZBEKİSTAN TAŞKENT DEVLET MEDENİYET VE SANAT ÜNİVERSİTESİ, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ -  YAKIN DOGU  VE MAKEDAONYA FON ÜNİVERSİTELERİ’DİR.

       PROJE DESTEKÇİLERİMİZ, KÜLTÜR BAKANLIĞI SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TİKA, TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ, YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, TÜRKSOY,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIGI,İSTANBUL BELEDİYESİ KÜLTÜR A.Ş,

     PROJEYE KATKI KOYAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE YAYIN KURULUŞLARI TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETLERİ BASIN VAKFI, ANADOLU SPOR GAZETECİLERİ DERNEĞİ, İSTANBUL AGAH EFENDİ  GAZETECİLER DERNEĞİ, , AZERBAYCAN MATBUAT ŞURASI, KIRGIZİSTAN  HAN TANGRI VAKFI.

     TRT, ANADOLU AJANSI, NTV,HABER TÜRK TV,TÜRKMENELİ TV,KIRGIZİSTAN  ASİA TV,KAZAKİSTAN TÜRK ALEMİ TV,KKTC,BAYRAK RADYO TV, GENÇ TV,TÜRKİYE ORT TV,MERCAN TV,AKSU TV,FIRAT TV,NİN YAYIN  DESTEGİ VERİLEN KURULUŞLARIMIZDIR.

     PROFOSYONEL VE ÖGRENCİ KATEGORİLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASINA MÜRACATLARI www.info@turkbelgesel.com ADRESİNE YAPILABİLİNİR

       GENİŞ BİLGİ:  www.turkbelgesel.com

      İRTİBAT: 0532 0684371

    MÜRACAT -  E mail:www.info@turkbelgesel.com

                                                                                                                              MENDERES DEMİR

                                                                                                                           TDGF GENEL BAŞKANI
Son Haberler

TÜRK DÜNYASI 2020 YIL BELGESELİNİ SEÇİYOR

2. TÜRK DÜNYASI FİLM HAFTASI FİLM GÖSTERİMLERİ 17- 18 -19 ARALIK 2019 TARİHLERİNDE İSTANBULDA YAPILDI

TÜRK DÜNYASI SİNEMACILAR ÇALIŞTAYI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TÜRK DÜNYASI SİNEMACILAR ÇALIŞTAYI 17-19 ARALIK 2019 TARİHLERİNDE İSTANBUL'DA YAPILDI

2. TÜRK DÜNYASI FİLM HAFTASI FİLM GÖSTERİMLERİ 17- 18 -19 ARALIK 2019 TARİHLERİNDE İSTANBUL'DA YAPILDIİletişim

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu


Genel Merkez

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, İlka Apt. No: 107 Kat: 7, Daire: 13, Kızılay, Ankara, Türkiye‎

+90 (312) 417 32 21

+90 (532) 068 43 71

info@tdgf.org.tr

 

Osmaniye Şube

İstiklal Mah. Tülücüler Sk. Baloğlu Pasajı Kat:3 No:3 - Merkez / OSMANİYE

+90 (328) 812 63 58

 

 Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya