Dilde Birlik 9 Ülke 9 Şehir 1 Festival

TÜRK DÜNYASI 2018 YILI BELGESELLERİ AL FARABİ KAZAKİSTAN MİLLİ ÜNİVERSİTESİNDE İZLEYİCİLERİ İLE BULUŞTU

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun 8 Ülke 8 Şehir 1 Festival sloganı ile düzenlediği Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Proje Ortağı Kazakistan Al Farabi Üniversitesinde dereceye giren filmler seyirci ile buluştu.
TÜRK DÜNYASI 2018 YILI BELGESELLERİ AL FARABİ KAZAKİSTAN MİLLİ ÜNİVERSİTESİNDE İZLEYİCİLERİ İLE BULUŞTU

                Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nun 8 Ülke 8 Şehir 1 Festival sloganı ile düzenlediği Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Proje Ortağı Kazakistan Al Farabi Üniversitesi'nde dereceye giren filmler seyirci ile buluştu.

                Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali'nde dereceye giren filmler seçkin jüri ekibi tarafından belirlenerek 6 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen gala ve ödül töreninde sahiplerini  buldu. Proje ortağı ülkelerdeki üniversitelerde dereceye giren filmlerin gösterimine başlandı. İlk olarak 13-14 Ekim tarihinde Azerbaycan'ın Bakü şehrinde bulunan İnce Sanat Medeniyet Üniversitesi'nde dereceye giren filmler izleyicilerin beğenisine sunuldu.

                Kazakistan'ın köklü  eğitim kurumlarından Al Farabi Üniversitesi'nde 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde iki gün filmlerin gösterimi yapıldı. Gösterimler öncesinde festival heyetini Al Farabi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galımkayır Mutanov makamında kabul ederek Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'ne iki yıldan bu yana proje ortağı olarak destek verdiklerini, Türk Dünyası için çok önemli ve kıymetli bir proje olan festivalin gelişerek devam etmesi gerektiğini ifade ederek 2019 yılında yapılacak olan 4. Belgesel Film Festivaline destek ve katkı koyacaklarını ifade etti.

Kabülde söz alan TDGF Genel Başkanı Menderes Demir, üniversitelerin bu proje de ana destekçi ve katılımcı olduklarına vurgu yaparak, üniversitelerin desteklerinin proje için çok değerli olduğunu özellikle Al Farabi Üniversitesi gibi köklü üniversitelerin proje ortaklığından dolayı memnuniyetini bildirerek desteklerinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

                Bu yıl festival etkinlikleri kapsamında çekimi yapılan  ''8 ülke 8 Ana Türk Ana'' filmi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Türk Ana Filmi'nde Kazak Ana kahramanı olan Kamila Ana salonda izleyiciler tarafından büyük beğeni ve alkışla karşılandı. Türk Ana film gösterimine TC. Almata Konsolosu Rıza Kağan Yılmaz, Al Farabi Üniversitesi Rektör Vekili  Muhambetkali Burkitbayev, Rektör Yardımcısı  Mehmet Arslan, Uluslarası İlişkiler Müdürü Aycan Bolatkankızı, Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Dauren Duysebayev, sanatseverler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir Türk Ana projesi hakkında izleyicileri bilgilendirdikten sonra izleyenlerin iltifatına mazhar olan Türk Ana filminin verdiği cesaretle önümüzdeki yıl Türk Ata projesini de hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

                Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali kapsamında dereceye giren filmlerin gösterimi Kazakistan'dan sonra proje ortaklarından biri olan Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi'nde 22-23 Ekim tarihinde izleycilerle buluşacaktır.
Son Haberler

TÜRK DÜNYASI 7.BELGESEL FİLM FESTİVALİ MÜRACATLARI DEVAM EDİYOR

7.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ YAPILIYOR

II. TÜRK DÜNYASI İLETİŞİM VE SANAT SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Ödüllü filmlere yoğun ilgi!..

Film Başlıyor AZERBAYCAN GÖSTERİMLERİİletişim

Türk Dünyası Kültür Sanat ve Sinema Vakfı

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu

Genel Merkez

Asmalı Mescit Mahallesi İstiklal Cad .Sofyalı Sokak No:20/21 Beyoğlu/İstanbul Türkiye‎

+90 (312) 417 32 21

+90 (532) 068 43 71

info@tdgf.org.tr

Osmaniye Şube

İstiklal Mah. Tülücüler Sok. Baloğlu Pasajı Kat:3 No:3 - Merkez / OSMANİYE

tdgf16@hotmail.com

 Türk Dünyası Belgesel Film Festivali T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya