TÜRK DÜNYASI 2018 YILIN BELGESELİNİ SEÇİYOR

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes DEMİR yönetimi ve proje ortağı Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Başkanı Yılmaz KARACA'nın katılımıyla Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Duyurusunu yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdular.
" Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes DEMİR yönetimi ve proje ortağı Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Başkanı Yılmaz KARACA'nın katılımıyla Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali Duyurusunu yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdular."

DEMİR şu açıklamayı yaptı; 

    " TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER FEDERASYONU OLARAK DÜNYANIN EN ESKİ VE YAYGIN BİRİKİMLERİNDEN BİRİ OLAN TÜRK KÜLTÜRÜ, BİNLERCE YILLIK KÖKLÜ VE SEÇKİN BİR MİRASI TEMSİL ETMEKTEDİR. BU KÖKLÜ VE SEÇKİN MİRASIN GEREK GELİŞİM SÜRECİNİ, GEREK TAŞIDIĞI MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK VE YAŞATMAK ÖNEMLİ BİR GÖREV SORUMLULUĞUNU OMUZLARIMIZA YÜKLEMEKTEDİR.  ÇÜNKÜ TÜRK MEDENİYETİNİN ANLATILMASI VE GENÇ NESİLLER TARAFINDAN ANLAŞILMASI, GELECEKTE ŞEKİLLENECEK OLAN KÜLTÜR ÇEVREMİZ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR. BU MAKSATLA TÜRK DÜNYASI 3.  BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASI DÜZENLİYORUZ.

TÜRKİYE, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, AZERBAYCAN, ÖZBEKİSTAN, TÜRKMENİSTAN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VE MAKEDONYA BAŞTA OLMAK ÜZERE; ÖZERK TÜRK CUMHURİYETLERİ, TATARİSTAN, ÇUVAŞİSTAN, BAŞKURDİSTAN,TUVA,GAGAVUZYA,DAGISTAN VE AKRABA TOPLULUKLARININ KATILIYOR. 

        TÜRK DÜNYASI 3. BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE BELGESEL FİLM YARIŞMASI GALA EV ÖDÜL TÖRENİ 29 EYLÜL 2018  TÜRKİYE- İSTANBUL DA; GÖSTERİMLER 7 TÜRK CUMHURİYETLERİNDE   GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

         PROJE ORTAKLARIMIZ   TÜRKİYEDEN      İSTANBUL ,  NİGDE ÖMER HALİSDEMİR,MARMARA,AMASYA ÜNİVERSİTELERİ; AZERBAYCANDAN  BAKÜ DEVLET,KAZAKİSTANDAN  EL FARABİ ,KIRGIZİSTAN  TÜRKİYE MANAS, ÖZBEKİSTAN TAŞKENT DEVLET MEDENİYET VE SANAT ÜNİVERSİTESİ, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ - DOGU AKDENİZ VE MAKEDAONYA FON ÜNİVERSİTELERİ’DİR. 

       PROJE DESTEKÇİLERİMİZ BAŞBAKANLIK TANITMA FONU, KÜLTÜR BAKANLIĞI SİNEMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TİKA, TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ, YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, TÜRKSOY,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIGI,İSTANBUL BELEDİYESİ KÜLTÜR A.Ş,HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ’DİR.

     PROJEMİZE KATKI KOYAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE YAYIN KURULUŞLARI TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETLERİ BASIN VAKFI, ANADOLU SPOR GAZETECİLERİ DERNEĞİ, İSTANBUL AGAH EFENDİ  GAZETECİLER DERNEĞİ, KAZAKİSTAN TÜRK MEDENİYETLERİ VAKFI, AZERBAYCAN MATBUAT ŞURASI, KIRGIZİSTAN  HAN TANGRI VAKFI’DIR.

     TRT, ANADOLU AJANSI, NTV,HABER TÜRK TV,TÜRKMENELİ TV,KIRGIZİSTAN  ASİA TV,KAZAKİSTAN TÜRK ALEMİ TV,ORT TV,MERCAN TV,AKSU TV,FIRAT TV,NİN YAYIN  DESTEGİ VERİLEN KURULUŞLARIMIZDIR. 

     PROFOSYONEL VE ÖGRENCİ KATEGORİLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASINA MÜRACATLAR BAŞLAMIŞ OLUP; SON MÜRACAT TARİHİ 10 AĞUSTOS 2018 MESAİ BİTİMİNE KADARDIR. "

 

FESTİVAL İLE İLGİLİ GENİŞ BİLGİLER İÇİN ;

    Web Siteleri:  www.tdgf.org.tr ve www.turkbelgesel.com dan ögrenilebilir.

      İletişim Telefon : 05320684371 

      Mail : info@turkbelgesel.com
Son Haberler

TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESEL GÖSTERİMLERİ SON BULDU

TÜRK DÜNYASI 6. BELGESEL FİLM FESTİVALİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ NİĞDE GÖSTERİM SEÇKİSİ

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KKTC GÖSTERİM SEÇKİSİ

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ MAKEDONYA GÖSTERİM SEÇKİSİİletişim

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu


Genel Merkez

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, İlka Apt. No: 107 Kat: 7, Daire: 13, Kızılay, Ankara, Türkiye‎

+90 (312) 417 32 21

+90 (532) 068 43 71

info@tdgf.org.tr

 

Osmaniye Şube

İstiklal Mah. Tülücüler Sk. Baloğlu Pasajı Kat:3 No:3 - Merkez / OSMANİYE

+90 (328) 812 63 58

 

 Türk Dünyası Belgesel Film Festivali T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya