TÜRK DÜNYASI 4.BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASI HEYECANI SÜRÜYOR

Gala Ve Ödül Töreni 05 Ekim 2019 Saat 19.00 da Trt Tepebaşı Stüdyosunda Dereceye giren filmler ‘9 ülke 9 Şehir Bir Festival’ sloganı ile Türkiye , Azerbaycan , Kazakistan , Kırgızistan , Özbekistan , Makedonya ,Macaristan , Bosna Hersek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde binlerce sanat severle buluşacak .
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun organize Ettiği TC Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü , TİKA ve Türk Dünyası Belediyeciler Birliğinin destekleriyle ,İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’de Amasya , Niğde Ömer Halisdemir , Gümüşhane Üniversiteleri , Azerbaycan’dan  Bakü Devlet , İnce Saat Ve Medeniyet , Kazakistan’dan  El Farabi ,Kırgızistan  Türkiye Manas, Özbekistan Taşkent Devlet Medeniyet ve Sanat Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti - Yakın Doğu  ve Makedonya Fon Üniversitelerinin proje ortağı olduğu .

Trt ,Trt Avaz Bayrak Tv, Genç Tv , Al Arna ,BRT ,Mercan Tv gibi onlarca yayın kuruluşunun yayın desteği ile,

Türk Dünyasının en ücra köşesine kadar duyuruluyor.

Dereceye giren filmler ‘9 ülke 9 Şehir Bir Festival’ sloganı ile Türkiye , Azerbaycan , Kazakistan , Kırgızistan , Özbekistan , Makedonya ,Macaristan , Bosna Hersek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde binlerce sanat severle buluşacak .

Türk Dünyası Üniversiteleri başta olmak üzere , kültür sanat insanları arasında heyecan yaratan festivalin önümüzdeki yıllarda ‘Türk Dünyası Film Festivaline’ dönüşmesi bekleniyor.
Son Haberler

TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESEL GÖSTERİMLERİ SON BULDU

TÜRK DÜNYASI 6. BELGESEL FİLM FESTİVALİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ NİĞDE GÖSTERİM SEÇKİSİ

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ KKTC GÖSTERİM SEÇKİSİ

5. TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ MAKEDONYA GÖSTERİM SEÇKİSİİletişim

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu


Genel Merkez

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, İlka Apt. No: 107 Kat: 7, Daire: 13, Kızılay, Ankara, Türkiye‎

+90 (312) 417 32 21

+90 (532) 068 43 71

info@tdgf.org.tr

 

Osmaniye Şube

İstiklal Mah. Tülücüler Sk. Baloğlu Pasajı Kat:3 No:3 - Merkez / OSMANİYE

+90 (328) 812 63 58

 

 Türk Dünyası Belgesel Film Festivali T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya