Dilde Birlik 9 Ülke 9 Şehir 1 Festival

TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASI MÜRACATLARI SONA ERDİ

Festivali ve Yarışması Film müracaatları sona erdi. Profosyonel ve Öğrenci katagorilerinde Yapılan yarışmaya 145 Film Müracaat etti.
TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ VE YARIŞMASI

MÜRACATLARI SONA ERDİ

Türk dünyası Gazeteciler Federasyonunun organize ettiği,TC Kültür bakanlığı başta olmak üzere

TİKA,Türk Dünyası Belediyeler Birliği,İstanbul Büyük Şehir Belediyesi,Osmaniye Belediyesi, Öz Finans İş sendikası,Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfının desteklediği,Türkiyeden İstanbul ,Nigde Ömer Halisdemir,Amasya Üniversiteleri,Azerbaycan dan Bakü Devlet ve İnce sanat Medeniyet Üniversitesi, Kazakistan dan Al Farabi ,Kırgızistan dan Kırgızistan- Türkiye Manas ,Makedonya dan Fon ,KKTC Yakın Doğu Üniversitelerinin proje ortağı olduğu TRT,ATV,TÜRKMENELİ TV  ,Genç Tv,MERCAN Tv,,ORT, KANAL   60  Gibi onlarca televizyon kanallarının yayın desteği  verdiği  Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Film müracaatları sona erdi.

 Profosyonel ve Öğrenci katagorilerinde Yapılan yarışmaya 145 Film Müracaat etti.

 Proje Ortağı Üniversite öğretim üyeleri ile profosyonel ön seçici kurul finale kalan filmleri belirleyecekler. Finale kalan Filmler yine 8 Ülkeden çok önemli Yönetmenlerden oluşan ve Jüri Başkanlığını Azerbaycan dan ünlü yapımcı yönetmen, TV Yöneticisi Vagif MUSTAFAYEV’İN Başkanlıgında  03-04/Ekim 2018 Tarihlerinde İstanbul da toplanarak  Türk Dünyası 2018 yılı belgesellerini belirleyecekler.

Finale kalan Filmlerin ve Türk Dünyasından önemli Filmlerin Gösterimleri İSTANBUL Üniversitesinin ev sahipliğinde Sanatseverlerle 02- 05/Ekim/ 2018 Tarihlerinde buluşacak.

Dereceye giren Filmlerin Gala ve Ödül törenleri İstanbul Üniversitesi Prof.Dr.Cemil Birsel Konferans salonunda yapılacak.

  Türk Dünyası Şöleni Dönüşecek programa büyük ilği bekleniyor.

Daha sonra Dereceye Giren Filmler Azerbaycan-Bakü,Kazakistan-Almatı,Kırgızistan Bişkek,Özbekistan Taşkent,Makedonya –Üsküp,KKTC Lefkoşe de proje ortaklarımız Üniversiteler, sivil tolum Örğütleri’nin katkılarıyla sanatseverlere sunulacak.
Son Haberler

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Finalist Filmleri belirlendi

TÜRK DÜNYASI 7.BELGESEL FİLM FESTİVALİ MÜRACATLARI DEVAM EDİYOR

7.TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM FESTİVALİ YAPILIYOR

II. TÜRK DÜNYASI İLETİŞİM VE SANAT SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Ödüllü filmlere yoğun ilgi!..İletişim

Türk Dünyası Kültür Sanat ve Sinema Vakfı

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu

Genel Merkez

Asmalı Mescit Mahallesi İstiklal Cad .Sofyalı Sokak No:20/21 Beyoğlu/İstanbul Türkiye‎

+90 (312) 417 32 21

+90 (532) 068 43 71

info@tdgf.org.tr

Osmaniye Şube

İstiklal Mah. Tülücüler Sok. Baloğlu Pasajı Kat:3 No:3 - Merkez / OSMANİYE

tdgf16@hotmail.com

 Türk Dünyası Belgesel Film Festivali T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen bir etkinliktir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, 5224 sayılı yasa gereğince Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'ndan alınan izinle düzenlenmektedir.
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'nun film festivalleri için belirlemiş olduğu ilkeleri benimser.
2018 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım oramedya